Skip to Content

urząd

Główne metody na prowadzenie spraw księgowych w przypadku niewielkich firm.

prowadzenie firmy
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Nawet niewielka, jednoosobowa firma regularnie musi prowadzić rozliczenia z zusem oraz urzędem skarbowym. Zależnie od charakteru działalności i wybranej formy prowadzenia firmy mogą to być nieco różne zobowiązania, bowiem inne podatki będzie płaciła osoba rozliczająca się w formie ryczałtu, a inne jeżeli ktoś zdecyduje się na rozliczanie w formie książki. Jednak w każdym przypadku te składki i podatki należy policzyć, i to należy wykonać dobrze, aby uniknąć później niezbyt przyjemnego tłumaczenia się w urzędach.

To, o jakich rzeczach zawsze trzeba pamiętać, co jest nieodzowne. Istnieją tego typu sprawy, o jakich łatwo można zapomnieć, chociaż raczej nie powinniśmy

pit
Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieją takie czynności, które robić musimy w każdym roku lub nawet co miesiąc. Są konieczne, jeśli chcielibyśmy na przykład mieć dostęp do internetu, chcemy mieć prąd czy wodę. Musimy na czas opłacać rachunki, a jak mamy swoją firmę, to co miesiąc powinniśmy płacić pensje swoim pracownikom. Coroczne zobowiązania trochę mniej zostają nam w głowie, ponieważ zajęci przez codzienne sprawy myślimy o innych, bliższych sprawach. Podczas gdy istnieja zobowiązania, o których musimy koniecznie pamiętać.

Skład opału – jak można go założyć?

skład opału
Autor: HM Revenue & Customs
Źródło: http://www.flickr.com
Nie każdy człowiek stworzony jest do pracy w przedsiębiorstwie, pod okiem kierownika. Wielu przepada za samodzielnością i chce założyć własny biznes. Świetnym pomysłem jest prowadzenie składu opału. W jaki sposób się do tego zabrać?

Oferty pomocy z Urzędu Pracy w Wejherowie

Ocena pracownika
Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
Z każdym nowym rokiem przybywa osób niepracujących. Dla powiatu wejherowskiego, gdzie swą działalność prowadzi nieduża ilość firm, poziom bezrobocia może być niepokojący. Powiatowy Urząd Pracy wprowadza różnego rodzaju formy wsparcia dla osób, które są zarejestrowane jako niepracujące. Jedną z nich są np. szkolenia zawodowe. Z tej formy pomocy skorzystało ubiegłego roku blisko 800 chętnych. Ale to tylko jedna z ofert pomocy z Urzędu Pracy.
Syndicate content