Skip to Content

miasto

Różne opcje zwiedzenia miasta – zabytkowy Wrocław w kilka dni.

cielawe ogrodzenie na terenie wrocławia
Autor: Paul Sableman
Źródło: http://www.flickr.com
Wrocław to piękne miasto, w jakim jest sporo do zobaczenia. Dobrze jest zaplanować sobie wizytę w tym mieście na 2-3 dni. Idealny będzie tu przedłużony weekend. W zależności od tego, czy planujemy przyjazd z dziećmi, czy też nie, dobrze jest zrobić sobie rozmaite plany wycieczki. Od czego zacząć?

W jaki sposób wybrać nowe mieszkanie w Warszawie, żeby podjąć faktycznie rozsądną decyzję?

Osiedle Kwadry Księżycowej w Warszawie
Autor: Profbud
Źródło: www.profbud.info
Dziś zakup mieszkania jest dla przeciętnego Kowalskiego jednym z największych wydatków w jego życiu, w szczególności jeśli planuje się zakupienie mieszkania w Warszawie, która jako stolica odznacza się niestety najwyższymi cenami w całej Polsce. Należy wziąć to pod uwagę i wykazać się dużym rozsądkiem, by swojej decyzji w przyszłości nie żałować. Jak w takim razie wybrać nowe mieszkanie w Warszawie?

Jak odnaleźć dobrą knajpkę w stolicy województwa dolnośląskiego, do której z przyjemnością powrócimy po wielu latach?

restauracja
Autor: Kent Wang
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy, kto miał niepodważalną przyjemność zwiedzić serce Dolnego Śląska z pewnością przyzna, że to miejsce z duszą. Unikatowy charakter i specyficzna atmosfera sprawia, że co roku podróżuje tam naprawdę sporo osób, zainteresowanych różnorakimi opowieściami krążącymi o Wrocławiu. Jednak zwiedzanie tego miejsca jest przyjemne szczególnie wtedy, kiedy do ciekawych zabytków i budowli możemy również dołożyć przepyszne potrawy.

Do czego da się wykorzystać fotografie z góry?

zdjęcie
Źródło: astrojawil.pl
Fotografia lotnicza to ogólna definicja. Tak naprawdę nie ma jednoznacznej definicji określającej ten typ fotografii. Technicznie sprawę charakteryzując są to zdjęcia z powietrza pozyskane przy pomocy nie tylko satelity czy aeroplanu, płatowca ale także każdego innego sprzętu potrafiącego sfotografować ziemię z dużej odległości.

W jaki sposób realizuje się zdjęcia z z wysokości?

zdjęcia
Źródło: http://www.sxc.hu
Fotografie z powietrza wykonuje się nie tylko z pokładu aeroplanu bądź śmigłowca. Przedsiębiorstwa fotograficzne mają na to dużo innych metod. Często ekonomiczniejszych i sprawdzających się akuratniej w konkretnych momentach niż samolot czy śmigłowiec. Jako przykład mogę podać wszelkie przeróżne imprezy masowe gdzie kapitalnie sprawdza się balon helowy który bez żadnego problemu potrafi przez dłuższy czas unosić się w jednym i tym samym miejscu i wykonywać zdjęcia z góry przy pomocy zawieszonego pod nim aparatu cyfrowego.
Syndicate content